Vinobranie – najdlhší deň osláv

Vinobranie sa v tretí deň svojho konania blíži ku koncu, ale poďme sa pozrieť aká bola sobota – najdlhší deň vinobrania.

Počas soboty ste mohli navštíviť množstvo rôzneho hudobného a tanečného programu, tradičný program ako bola prešovačka, ale tiež ste mohli stretnúť v uliciach rôznych pouličných umelcov. Neodmysliteľnou súčasťou boli aj remeselníci, ktorí opäť ukazovali pri stánkoch svoje remeslo. Nie len v podobe výrobkov, ale mnohí vyrábali diela na mieste. Naozaj bolo z čoho vyberať.

Program začínal na tribúne pre Zámkom, kde ste mohli vidieť prierez ľudovej hudby od detí z folklórnych súborov, cez dospelých po seniorov. Taktiež sa predstavili Pezinské tanečné súbory, ktoré zase predstavili svoje pohybové umenie. Večerný program zavŕšili Čarovné ostrohy so svojim neprekonateľným predstavením a dobrú náladu v dave nadšených divákov, vyburcoval jedinečný Igor Kmeťo st. s kapelou Kmeťoband. Neverili sme, že je možné mať v areáli Zámku toľko veľa divákov.

Na Hlavnej tribúne program otvorila rocková cover skupina a pokračovala miesta kapela Saymi. To čo nasledovalo po začatí kapely Hex, pokračujúc vystúpením Kaliho a DJ Petra Panna a zavŕšením programu v podaní DJ EKG nikto nečakal. Radničné námestie nebolo počas žiadnych koncertov počas vinobrania také plné, ako počas koncertov týchto interpretov a DJ-ov. Diváci počas koncertov stáli naozaj z každej strany tribúny a skvelá atmosféra plná energie a radosti, bola všade vo vzduchu.

Nezabúdame ani na tradičnú prešovačku, ktorá bola netradične tento rok prezentovaná pred budovou Malokarpatského múzea. Vytiahnuť prešovačku na ulicu bola veľmi dobrá voľba, pretože mala veľký úspech medzi návštevníkmi. V oboch prezentačných časoch bol riaditeľ múzea Martin Hrubala obkolesený divákmi, ktorých zaujal tradičný postup a možnosť ochutnať čerstvo vyprešovanú šťavu.

Nám sa sobotný program, sprievodné programy a atmosféra veľmi páčila. Dúfame, že aj vám a že napriek trošku daždivému počasiu nezabudnete prísť na Alegorický sprievod ulicami mesta, kde sa budú prezentovať zaujímave spolky, skupiny, združenia či družstvá, ale tiež predstavitelia nášho a okolitých miest a obcí a tiež predstavitelia kraja.

Vidíme sa o 11.00 hod. v uliciach.