Vinobranie Pezinok 2023 je slávnostne otvorené

Na tribúne pred Zámkom sa dnes o 17.00 hod. hlasno rozozneli fanfáry, ktoré privítali predstaviteľov mesta a okolitých obcí. Tí však neboli jediní. Za zvuku fanfár vystúpil pereg – viničný richtár a taktiež Bakchus – boh vína. Po počiatočnom nedorozumení, kto z nich preberie patronát nad vinobraním, vyriešil tento malý svár primátor mesta Pezinok Roman Mács.

Pereg – viničný richtár dostal kľúč väčší. Kľúč od Pezinka za hradbami, pretože treba dohliadať na práce vo vinohradoch, kde prebiehajú oberačky dozretého hrozna.

Bakchus – boh vína dostal kľúč menší. Ten bude dohliadať na zábavu a oslavu vína a hrozna.

Malý sprievod po prvom dúšku prešiel mestom do Krušičovej kúrie, kde pereg spoločne s Bakchusom pozdvihli čaše a otvorili aj podujatie Vinári v kúrii.

Súčasne o 17.00 hod. začínal koncert skupiny Wet Floor na tribúne na Radničnom námestí, kde sa začalo tancovať, hodovať a sláviť.

Určite počas tohto víkendu neobíďte mesto Pezinok. Vinobranie Pezinok je podujatím pre všetky vekové kategórie, s rôznym druhom zábavy a širokým spektrom hudobných koncertov. Všetkých vás radi privítame.