Vinobranie Pezinok 2022 bude už tento víkend

Pezinské vinobranie patrí k stáročnej vinárskej tradícii. Oberačkové slávnosti sa po 2-ročnej pauze vrátia už tento víkend do ulíc nášho mesta, ktoré sa premení na miesto tradičných osláv úrody a práce vinohradníkov. K vinobraniu patrí bohatý kultúrny program na celý víkend.  

Slávnostné otvorenie

Prvý dúšok na tribúne pred zámkom už tradične otvorí Vinobranie Pezinok v piatok 16. septembra o 17.00 h.

Nabitý víkendový program

Vinobranie, to je víno, hudba, kultúra, zábava a, samozrejme, výborná gastronómia. Hudobných interpretov nájdete na hlavnej tribúne na Radničnom námestí a na tribúne pred zámkom, kde sa predstaví viacero známych interpretov z folkovej, country i rockovej scény. Hlavnými headlinermi tohtoročného podujatia sú: VIDIEK, NOC A DEŇ, SMOLA A HRUŠKY, HEĽENINE OČI a MAJK SPIRIT. Ľudovú hudbu budú zastupovať zbor ANIMATUS, FSS RADOSŤ, FSS OBSTRLÉZE, folklórny súbor PUĽS. Z domácich Pezinčanov vystúpia SAYMI, WET FLOOR a ďalší interpreti. Tešiť sa môžete aj na Klub spoločenských tancov Petan Pezinok, tanečnú akadémiu Sunny Dance, detský folklórny súbor Sekvoja Základnej umeleckej školy v Pezinku.

Po skončení oficiálneho programu v meste pokračujeme na Afterparty Vinobrania 2022 v Insomnia Dance Club v Modre Harmónii, v piatok aj v sobotu.

Umelecké výrobky remeselníkov si môžete zakúpiť v uličke pri kostole na Radničnom námestí, na začiatku ulice M.R. Štefánika, ako aj na Kollárovej a Farskej ulici. Kolotoče budú rozložené na Kupeckého, Mladoboleslavskej ulici a pred kultúrnym domom na Holubyho ulici, kde nájdete i iné zábavné atrakcie. Neodmysliteľnou súčasťou sprevádzajúcou celé podujatie bude ponuka gastronomických lahôdok a vín malokarpatského regiónu.

Tradičný alegorický sprievod prejde mestom v nedeľu po ulici M.R.Štefánika až na Radničné námestie. Hneď po sprievode bude nasledovať Ekumenické poďakovanie za úrodu na tribúne na Radničnom námestí. Cieľom Vinobrania je postupný návrat k tradíciám, preto aj sprievod sa bude niesť v tomto duchu s odkazom na vinárstvo, vinohradníctvo a históriu mesta.

Novinky, o ktorých by ste mali vedieť

Pre lepšiu orientáciu na podujatí sme pre vás pripravili deväť informačných panelov na vstupoch do zóny Vinobrania 2022, na ktorých nájdete program, mapu a základné informácie k podujatiu.

Mestské informačné centrum sa počas vinobrania otvorí v nových priestoroch na Radničnom námestí vedľa Krušičovej kúrie (na rohu ulíc Holubyho a Radničného námestia), počas podujatia bude prvým kontaktným a informačným miestom pre návštevníkov, ako aj priestorom pre straty a nálezy, nachádzať sa tu bude aj kútik pre prebaľovanie a kojenie detí. Zároveň tu bude mať základňu aj vozidlo rýchlej záchrannej služby.

Viac informácií nájdete tu: https://vinobraniepezinok.sk/mestske-informacne-centrum-pocas-vinobrania-2022/

O čistotu v meste sa postaráme cez deň aj v noci. Nočné upratovanie bude prebiehať v čase od 2:00 h do 6:00 h od piatka do pondelka.

Sprievodné podujatia vinobrania

Tešiť sa môžete na komentovanú tradičnú prešovačku, v sobotu 17.9. o 15:00 h na nádvorí Malokarpatského múzea na ulici M. R .Štefánika. Zábava pre deti bude pripravená v detskom remeselnom mestečku v piatok 16.9. v čase od 14:00 do 17:00 h v zámockom parku pri centre voľného času. V sobotu 17.9. sa predstaví divadielko Kráľovstvo na povale v kláštore na Holubyho ulici vedľa reštaurácie Matyšák.

Ochutnať výborné vína pezinských vinárov príďte do vinárskej uličky na Meisslovej ulici počas celého vinobrania.

 

K sprievodným podujatiam patria aj výstavy – viac informácií nájdete tu: https://vinobraniepezinok.sk/program/

 

Tešíme sa na stretnutie s vami už tento víkend na tradičnom pezinskom Vinobraní 2022.