Dopravné obmedzenia počas Vinobrania 2023

Počas konania podujatia Vinobranie 2023, je nevyhnutné pre možnosť organizácie zabezpečiť uzáveru vybraných ulíc mesta. Preto chceme požiadať obyvateľov mesta o strpenie pri predmetných obmedzeniach.

Návštevníkov Vinobrania Pezinok 2023, ktorí plánujú prísť autom, môžu na parkovanie využívať verejné parkovacie plochy. Rovnako je možné parkovať na vyhradených parkoviskách, ktoré sú označené dopravným značením bez dodatkových tabúľ. Tieto parkoviská sa nachádzajú 5 až 20 minút pešej chôdze od centra mesta.

Tiež je k dispozícií záchytné parkovisko na lúke Rozálka. Parkovanie na záchytnom parkovisku bude organizované, prosíme o rešpektovanie pokynov od asistentov parkovania. Parkovanie je možné aj na parkovisku Za dráhou, ktoré sa nachádza za železničnou stanicou Pezinok.

Vzhľadom nato, že počas troch dní konania podujatia je predpoklad do 100 tisíc návštevníkov, mesto nemá dimenzované parkovacie kapacity na toľko vozidiel. Preto by sme chceli požiadať všetkých návštevníkov, o prioritné využívanie hromadnej autobusovej a vlakovej dopravy. V súčasnosti mesto rokuje so spoločnosťou Bratislavská integrovaná doprava a.s. o posilnení spojov počas konania Vinobrania Pezinok 2023. Po ukončení rokovaní poskytneme informáciu o posilnení spojov.

Všetky dopravné informácie a spoje hromadnej dopravy, budú dostupné v mestskej mobilnej aplikácií Simplicity.

Uzáveru mesta nájdete TU.

 

Všetkým ďakujeme za ústretovosť a pochopenie.